BREAKING NEWS
10 lis
12:00

Urydynox – gdy ból nie pozwala funkcjonować

Czy boli Cię czasem kręgosłup? Na przykład kiedy coś dźwigasz? Albo dużo czasu spędzisz w pozycji siedzącej, przed ekranem komputera? Tego typu dolegliwości dopadają już coraz młodsze osoby, w skrajnych przypadkach przydarzają się nawet nastolatkom. Jest to związane z siedzącym trybem życia, małą ilością aktywności fizycznej, brakiem odpowiedniej pozycji podczas pracy i dbałości o swój organizm. Często zdarza się też, że pierwsze bóle lekceważymy. Uważamy, że to nic takiego, normalna sprawa, która sama się rozwiąże, gdy tylko w końcu postanowimy nieco się ruszyć.

rower

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Tymczasem dolegliwości nasilają się i wcale nie mają zamiaru przechodzić. Sięgamy po rozmaite preparaty bez recepty, np. urydynox. Często w tym momencie przychodzi również opamiętanie – zaczynamy wreszcie dochodzić do wniosku, że siedzący tryb życia zbyt daleko nas nie zaprowadzi. Zapisujemy się na basen, fitness, siłownię, próbujemy sami się gimnastykować. Czasem jest to skuteczne, ból ustępuje. Niekiedy jest jednak już zbyt późno. Z tego jak kłopotliwy potrafi być kręgosłup zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy do momentu, gdy zaczyna nam on faktycznie sprawiać problemy. Kiedy nie jesteśmy w stanie normalnie zasnąć, jeśli nie weźmiemy lekarstwa, takiego jak na przykład wspomniany już urydynox.

Kiedy ból staje się tak silny, że coraz trudniej jest go już lekceważyć. Gdy w końcu przyznajemy, że mamy problem i postanawiamy wreszcie wybrać się do lekarza i poszukać rozwiązania. Wówczas dochodzimy do wniosku, że sami jesteśmy sobie winni. Że słowa „sport to zdrowie” to nie jedynie pusty frazes, a święta prawda. I co wtedy się dzieje? Lekarz zazwyczaj zaleca nam rehabilitację, na którą musimy przez jakiś czas uczęszczać. Każe też zacząć być bardziej aktywnym fizycznie, zapisać się na basen. Musimy ograniczyć nasz siedzący tryb życia. Niekiedy nie obywa się również bez leków, chociażby takich bez recepty, jak na przykład urydynox.

pływanie

Autor: Trady S.A.
Źródło: Trady S.A.

Jednak to dobrze, że zdecydowaliśmy się na wizytę u lekarza, że coś w końcu robimy ze swoim zdrowiem. Kręgosłup, długo lekceważony, potrafi dawać naprawdę nieprzyjemne objawy. Wiele osób ocknie się dopiero, gdy któregoś dnia w końcu wypadnie im dysk, a lekarz oświadczy, że jedyną metodą jest operacja. Wówczas dostrzegą wszystkie swoje błędy i zaniedbania i będą żałować, że wcześniej niewystarczająco dbali o swoje zdrowie. Ale może być już za późno. I pozostaną im jedynie silne środki przeciwbólowe oraz rozmaite zakazy oraz ograniczenia. Już nigdy nie będą mogli czerpać z życia pełnymi garściami.

« »