BREAKING NEWS
17 lut
12:00

Rzucanie palenia wcale nie musi być nieprzyjemne!

Okazuje się, że jest ono pierwszym krokiem do lśniącego uśmiechu i dobrego zdrowia!

rzuć palenie

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Stres, wiele obowiązków i zmęczenie sprawiają, że często nie myślimy nawet o tym, że paląc kolejnego papierosa po prostu sobie szkodzimy. Wolimy udawać, że wszystko jest w porządku. Prawda jest jednak taka, że każda cygaretka jest dla nas niebezpieczna, w więc palenie jej jest zupełnie bez sensu.

Dodanie sobie powagi poprzez zaciąganie się dymem było modne w podstawówce, jednak nie kiedy jest się już dorosłym. Warto mądrze kierować swoim życiem i rzucić wszelkie nałogi. Chyba każdy palacz zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele pieniędzy co roku przekazuje na truciznę, którą jest nikotyna. Nie warto marnować swojego majątku i zdrowia! Wystarczy pomyśleć o tym, że moglibyśmy posiadać wspaniały uśmiech, który zapewniłyby nam paski wybielające. Warto jest zauważyć, że osoby, które nagminnie palą, nawet po ich zastosowaniu za jakiś czas znów mają żółte i nieatrakcyjne zęby. Ach, nie warto iść w tę stronę…

palenie papierosa

Autor: taylor dahlin
Źródło: http://www.flickr.com

Rzucenie palenia – https://www.swiatleku.pl/article/jak-rzucic-palenie-domowe-sposoby-i-najlepsze-suplementy-diety (https://www.swiatleku.pl/article/jak-rzucic-palenie-domowe-sposoby-i-najlepsze-suplementy-diety)ebo lepszą! Jeżeli chcemy, aby tak było, to po prostu zacznijmy podejmować świadome decyzje. Na początek zdecydujmy się siebie obserwować – ile palimy dziennie, ile wydajemy na to pieniędzy, jak się po tym czujemy. Następnie odmawiajmy sobie jednego papierosa na dobę. W ten sposób przyzwyczaimy się do faktu, iż teraz zaczyna się walka o wolność od nikotyny.

Zainwestujmy też w odświeżacz do ust, który sprawi, że nie będziemy mieli ochoty na kolejnego papierosa. Pamiętajmy, że dobry odświeżacz do ust ma miętowy smak, który pomaga w zapomnieniu o paleniu. Ponadto możemy zdecydować się, że wybielimy zęby, co będzie dla nas stanowiło kolejną motywacje, do podjęcia trudu rzucenia nałogu. Dzięki temu, że paski wybielające zadziałają, nasz uśmiech zacznie się nam podobać, co z kolei sprawi, iż nie będziemy chcieli go psuć poprzez wypalanie kolejnych cygaretek. Skończmy z nimi raz na zawsze!

Dobrze będzie tez porozmawiać z terapeutą na temat związany z rzucaniem palenia. Jeżeli w przeszłości wielokrotnie nam się to nie udawało, to prawdopodobnie potrzebujemy profesjonalnego wsparcia. W Internecie istnieją też grupy, które wzajemnie się motywują, a taki doping, jak wiadomo, działa jak petarda pełna energii. Widząc, że i inni walczą o wolność od nikotyny, nam samym będzie łatwiej. Życie z papierosem czas skończyć, bo czeka na nas coś o wiele lepszego! Jeżeli z pełną mocą to sobie uświadomimy, to wejdziemy na drogę do sukcesu.

«