BREAKING NEWS
17 lut
12:00

Jak zadbać o stopy

Nasze nogi wymagają specjalnej pielęgnacji. Dlaczego? A dlatego, że to one przez cały dzień utrzymują nasze ciało!

stopy

Autor: Al Lloyd
Źródło: http://www.flickr.com
Żyjemy w czasach, kiedy to ciągle dokądś się spieszymy. Załatwianie codziennych spraw, oczekiwanie na coś, podróżowanie, chodzenie, bieganie, uprawianie sportu i wiele innych czynności to absolutna norma, która wypełnia tydzień po tygodniu i sprawia, że nasze stopy są po prostu zmęczone.

Jest to zjawisko popularne i dotyczy ono niemal każdej dorosłej osoby.Ludzie już w wieku dwudziestu lat skarżą się na pierwsze oznaki zmęczenia nóg i stóp, a przecież czym więcej mamy wiosen za sobą, tym gorzej z naszą kondycją. Nie ma co ukrywać – o nogi trzeba zadbać. Stopy to ich szczególny punkt, w którym bezpośrednio styka się podłoże ze skórą. Często to nasze buty są sprawcami obciążeń, opuchlizn czy otarć, bywa jednak i tak, że sam fakt nadmiernej eksploatacji stóp przyprawia je o złą formę. Nie warto jest zatem się temu biernie przyglądać!

Jeżeli mamy ku temu tylko okazję, dbajmy o siebie i to wielopłaszczyznowo. Nie myślmy tylko o swoich włosach, skórze i paznokciach. Pomyślmy w końcu o stopach! Dlaczego poświęcamy im tak mało uwagi?

Na pewno na nią zasługują! Czasami wystarczy, że zakupimy dezodorant do stóp, a stopki nam się za to odwdzięczą świeżością i poczuciem lekkości. Ponadto zawsze warto pamiętać o tym, że plastry na odciski muszą być pod ręką zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy w podróży. Nikt z nas nie zna godziny, w której przyjdzie nam się zmierzyć z bólem. Nie jest dobrze ryzykować w ten sposób. Każdy z nas może odpowiedzialnie podchodzić do swojego zdrowia i ogólnej formy fizycznej, toteż zwracajmy uwagę na każdy element naszego ciała i przestańmy pomijać stopy.

stopy w piasku

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Być może świetnym pomysłem będzie udanie się na zakupy w celu skompletowania artykułów mających służyć naszym nogom i stopom? Jeżeli jeszcze nigdy tego nie zrobiliśmy, to dziś jest świetna okazja, by nadrobić braki. Pamiętajmy, że wiele komfortu możemy sobie zapewnić przez sam fakt, że zakupimy plastry na odciski i dezodorant do stóp.

Czasami takie podstawowe wyposażenie kosmetyczki wystarczy do tego, by zapobiec najgorszym objawom złej kondycji nóg i stóp. Miejmy na uwadze, że to nasza postawa przyjęta teraz sprawi, jak nasze ciało będzie funkcjonowało w przyszłości. Jest to klucz do tego, by nie pozwolić sobie na odczuwaniu dyskomfortu za kilka lat. Czas pływnie bardzo szybko, a ciało się starzeje. Wiedzmy, że tylko kompleksowe jego wspieranie zostanie kiedyś wynagrodzone w postaci poczucia satysfakcji, siły i piękna.

« »