BREAKING NEWS
12 sty
12:00

Kiedy przydają się pieluchomajtki?

Wiele osób słyszało o pieluchomajtkach, ale nie wszyscy mają jasne pojęcie o tym w jakich sytuacjach są one używane, a wbrew pozorom to bardzo popularny produkt higieniczny, po który sięga naprawdę wiele osób codziennie, być może także w twoim bliskim otoczeniu! Pieluchomajtki, jak sama nazwa wskazuje, są połączeniem pieluchy oraz majtek, są idealnie dopasowane do ciała, a także cienkie, dzięki temu można je nosić zamiast zwykłej bielizny.

Dzięki temu pieluchomajtki są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą nosić tradycyjnych pampersów dla dorosłych, ponieważ nosząc je czują się niekomfortowo. Pieluchomajtki natomiast zapewniają maksymalną dyskrecję, a także komfort.

Są one używane bardzo często w przypadku osób starszych. Oczywiście najczęściej noszą je osoby, które nie są w stanie utrzymać moczu, ani same się sobą zaopiekować i potrzebują czyjejś pomocy. Wtedy takie rozwiązanie jest najlepsze, bo dana, schorowana i starsza osoba czuje się nadal komfortowo i dyskretnie. Jednak coraz częściej ubierają je osoby, które nie mają aż tak poważnych problemów ze zdrowiem, jednak mają jakieś dolegliwości, które w rezultacie mogą się objawiać poprzez niemożliwość utrzymania moczu. Takie osoby niekoniecznie to osoby starsze, problemy z trzymaniem moczu często pojawiają się także u kobiet zaraz po porodzie i może to być skutek komplikacji przy porodzie, a także w skutku cesarskiego cięcia.

osoby starsze

Oczywiście, istnieją także specjalne wkłady chłonne, które ubiera się mniej więcej tak samo jak podpaski, ale jest to rozwiązanie tylko na tymczasowe i krótkie nietrzymanie moczu, a często przecież problem jest o wiele większej wagi. Pieluchomajtki to nie tylko rozwiązanie dla dorosłych, ale także dla dzieci! Wiele trochę starszych dzieci, a również nastolatków, mają problemy z trzymaniem moczu w nocy.

Aby nie moczyć łóżka można stosować specjalne podkłady, ale pieluchomajtki są na pewno o wiele bezpieczniejsze. Często nocne moczenie się ma podłoże w problemach w szkole czy jest wynikiem stresu wynikające na przykład z rozwodu rodziców, ale może to także być skutek różnych przykrych dolegliwości związanych z pęcherzem moczowym. Stosując takie rozwiązanie nie można zapominać o szukaniu przyczyny takiego problemu!

Pieluchomajtki są dostępne w różnych rozmiarach oraz chłonnościach, dzięki temu nie ma obawy o to, że nie będą wygodne. Wiele aptek oferuje także możliwość zakupienia pojedynczych sztuk, dzięki temu można sprawdzić czy dana marka odpowiada naszym wymaganiom, czy może trzeba szukać dalej.

« »