BREAKING NEWS
18 kwi
12:00

Leki bez recepty dostępne online

W dzisiejszych czasach jesteśmy nieustannie narażeni na działanie różnych bakterii i drobnoustrojów. Czasami wystarczy tylko się przejść po centrum handlowym, markecie lub skorzystać z komunikacji miejskiej, żeby mieć pewność, że na naszym ciele osiadła się cała grupa różnych bakterii. Oczywiście należy dbać o higienę poprzez regularne mycie rąk, codzienne mycie ciała, a także mycie włosów. Nie zapominajmy jednak o tym, że na naszej skórze również znajduje się odpowiednia flora ochronna, której nie powinniśmy zmywać.

apteka

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą często pojawia się także stwierdzenie, że częste mycie skraca życie. Nie chodzi wcale o to, że woda jest dla nas szkodliwa, ale mimo wszystko, powinniśmy dbać o tą florę ochronną. Aby poprawić higienę i komfort dla swojego ciała, można skorzystać między innymi z preparatu jakim jest Manusan Płyn. Jest to środek służący do higienicznego i chirurgicznego mycia rąk, a także higienicznego mycia ciała i włosów. Dzięki temu preparatowi z naszej skóry i włosów pozbywamy się wszystkich zanieczyszczeń, a także drobnoustrojów.

Ponadto środek służy do zwalczania drobnoustrojów, które chcą się rozwijać na naszym ciele. Skład produktu jest udoskonalony w taki sposób, aby preparat radził sobie z takimi bakteriami jak Gram-dodatnie i Gram-ujemne, a także grzybami. Jeśli zastosujemy Manusan Płyn do higienicznego mycia rąk, to zyskujemy pewność, że z ich powierzchni pozbywamy się flory przejściowej. Najczęściej taki płyn stosowany jest przez osoby pracujące w ośrodkach zdrowia, które przystąpią do badania, bądź też zabiegu. Każdy kontakt z pacjentem, zarówno przed jak i po, wymaga umycia rąk płynem usuwającym drobnoustroje z ich powierzchni. W przypadku zastosowania płynu do mycia chirurgicznego pozbywa się z powierzchni rąk wszystkich możliwych zanieczyszczeń. Ponadto oprócz usuwania flory przejściowej, następuje tutaj także usunięcie flory stałej.

półka z lekami

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Takiego mycia dokonują przede wszystkim chirurdzy, którzy są chwilę przed zabiegiem chirurgicznym opierającym się na przecinaniu dowolnych tkanek u pacjenta. Po wyjściu ze sterylnego pomieszczenia, również należy zastosować płyn do chirurgicznego mycia rąk. W przypadku przejścia przez zanieczyszczony obszar, lub kontakt z wydzielinami bądź innymi materiałami mogącymi być obszernymi skupiskami drobnoustrojów. Również Manusan Płyn będzie idealnie sprawdzał się do odkażania skóry całego ciała i włosów. Należy uważać na to, aby preparat nie dostał się do jamy ustnej, a także oczu, ponieważ jest on silnie stężony.

« »