BREAKING NEWS
27 kwi
12:00

Witaminy i minerały to klucz do zdrowia!

Każdy z nas ma obowiązek, jakim jest dbanie o siebie. Kiedy przestajemy być dziećmi i wydostajemy się spod czułych ramion rodzicielskich, to my sami powinniśmy zacząć świadomie sterować swoim życiem i podejmować rozsądne, czyli korzystne dla nas decyzje. Warto jest zauważyć, że wielu młodych ludzi „idąc w świat” świetnie sobie radzi, ale bardzo często zapomina o tym, że trzeba pamiętać o zdrowiu.

lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

O ile namówić na czapkę nie da się wtedy właściwie już nikogo, to jednak jeśli chodzi o to, jak spędzamy czas wolny, czym się odżywiamy i jak dbamy o swoją higienę myśli, trzeba naprawdę samemu sobie wyperswadować, że trzeba nam robić to wszystko dobrze. Szybkie jedzenie, dużo alkoholu, mało snu, zero sportu to prosta droga do choroby, a przecież każdy człowiek chce się cieszyć życiem jak najdłużej! Z tej racji zacznijmy wprowadzać pozytywne zmiany do swojej codzienności i do swojego menu.

Na pewno nie pożałujemy, jeżeli zaczniemy starać się o to, by każda część naszego ciała była zadbana. Częstokroć nie myślimy o tym, aby wziąć witaminy na oczy, albo zupełnie zapominamy o tym, że nasza skóra również potrzebuje wsparcia. Nie warto jest bagatelizować swojego słuchu, stawów, cery, włosów i wielu innych elementów, dlaczego? A dlatego, że kiedy jeden z nich zaczyna sprawiać nam kłopoty, możemy nie zdążyć go ocalić i zamiast cieszyć się wzrokiem będziemy na przykład zmuszeni do ciągłego noszenia okularów. A tego chyba nie chcemy. Czasami wystarczy tylko zakupić preparaty na stawy, albo zakropić oczy, aby po prostu żyło się lepiej. Na pewno patrząc w przyszłość nie opłaci nam się dziś zaniedbywać siebie, bo cóż więcej mamy niż zdrowie, które pomaga nam w realizowaniu właściwie wszystkiego?

witaminy

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Nie myślmy, że zdrowie jest czymś danym na zawsze. To nasze codzienne decyzje odbijają się na nim i mogą nam go zwyczajnie zabierać, po kawałku, niezauważalnie, aż pewnego dnia zorientujemy się, jak wiele straciliśmy. Bezpowrotnie. Nie czekajmy zatem na taki zbieg okoliczności i zacznijmy działać już teraz.

Witaminy i minerały przydadzą się na każdym, etapie życia, a zwłaszcza wtedy, kiedy czujemy się przemęczeni, mamy problemy z koncentracją, jesteśmy ciągle senni, brak nam świeżych warzyw lub owoców, albo po prostu cierpimy na anemię. Na pewno preparaty na stawy czy witaminy na oczy będą dla nas doskonały uzupełnieniem codziennej diety. Niech ta ostatnia będzie zbilansowana, zdrowa, pełnowartościowa, a poczujmy, co to znaczy mieć siłę życiową do podejmowania wszelakiego typu zadań, nawet tych, których nie lubimy.

« »