BREAKING NEWS
14 paź
12:00

Gdy brak oddechu… udaj się do specjalisty

Czujesz, że masz kłopoty z oddychaniem? Nie możesz nabrać powietrza pełną piersią? Coś Ci przeszkadza, blokuje przepływ drogocennego tlenu? Zdecydowanie powinieneś coś z tym zrobić. Powody mogą być rozmaite – od zwykłego kataru, aż po poważne dolegliwości, na przykład typu astma. Jak więc postępować?

Nie musisz rozpoczynać od radykalnych sposobów. Na początek po prostu udaj się do apteki po jakiś dostępny bez recepty preparat. Z pewnością farmaceuta, gdy opowiesz mu o swoim problemie, poleci Ci coś skutecznego. Popularny jest na przykład ostatnimi czasy tonimer żel. Spróbuj stosować go przez kilka dni i sprawdź, czy przyniesie Ci to ulgę. Jeżeli nie – pora na bardziej radykalne kroki.
lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze możesz więc zrobić? Wybierz się do lekarza rodzinnego. Opowiedz mu, co Ci dolega. Powiedz, że stosowałeś już tonimer żel, ale nie przyniosło to pożądanych efektów. Zapytaj go o opinię. Z pewnością medyk przypisze Ci jakiś skuteczny preparat, który będzie silniejszy niż stosowany przez Ciebie dotąd tonimer żel. Udaj się do apteki i kup tam lekarstwo, ewentualnie zamów je przez Internet. Ściśle stosuj się do zaleceń lekarza, pilnuj godzin przyjmowania preparatu, nie pomijaj dawek. Powinno być coraz lepiej, aż w końcu problem całkowicie zniknie. Jeżeli jednak nie – pora na jeszcze bardziej stanowcze metody.

Najwyższa pora, byś udał się do laryngologa. Będziesz potrzebował w tym celu skierowania od swojego lekarza rodzinnego. Opowiedz mu o swoich bojach z zatkanych nosem i o tym, że tonimer żel nie zadziałał, a na pewno otrzymasz potrzebny dokument. Niestety prawdopodobnie na wizytę będziesz musiał poczekać pewien czas. Jeżeli bardzo cierpisz – możesz wybrać się na prywatną, która niestety jednak będzie Cię sporo kosztowała. Gdy już znajdziesz się w gabinecie specjalisty – opowiedz mu o swoich problemach. Niczego nie pomijaj. Powiedz, jakie preparaty stosowałeś i jakie były tego skutki.

Na podstawie Twoich słów specjalista z pewnością wyrobi sobie odpowiednią opinię i coś wymyśli. Bardzo możliwe, że zleci Ci dodatkowe badania. Jeśli jesteś na wizycie prywatnej – niestety będziesz musiał je sobie sfinansować samodzielnie. Lekarz może na przykład nakazać Ci wykonanie prześwietlenia zatok. W ten sposób będzie mu łatwiej określić przyczynę Twoich problemów. Jaka może ona być? Bardzo rozmaita. Trudno zgadywać. Może to być na przykład astma, ale też chociażby krzywa przegroda nosowa. Nie przejmuj się – wiele osób cierpi na tego typu dolegliwości. Ważne, by je wykryć i odpowiednio sobie z nimi poradzić.

« »