BREAKING NEWS
23 lis
12:00

Zapalenie pęcherza – towarzysz na całe życie

Nie ma chyba kobiety, która nigdy nie cierpiałaby na zapalenie pęcherza. Są za to takie, które ta przykra dolegliwość dopada niemalże bezustannie. Tak naprawdę wystarczy, że raz na nią zachorujemy, a ona powraca i powraca, przez całe nasze życie. Potrafi to być naprawdę męczące i irytujące. Niektóre panie wręcz biegają od lekarza do lekarza, od specjalisty do specjalisty, ale żaden nie jest w stanie im pomóc, zaradzić. Przypisują oni tylko kolejne preparaty, lekarstwa, ziołowe specyfiki, takie jak na przykład urosept. Te jednak pomagają jedynie na jakiś czas, a później dolegliwość po raz kolejny powraca i znów uprzykrza nam życie.

toaleta

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre panie wręcz ciągle są biorą antybiotyki, która zdaniem lekarzy, mają pomóc na przykre zapalenie pęcherza. Jednak tak się wcale nie dzieje, wręcz przeciwnie, często zaraz po odstawieniu lekarstwa choroba znów powraca. Nie ma na nią rady, sposobu. Dlatego wielu specjalistów zamiast leczenia poleca profilaktykę. Radzą wzmocnić swój układ odpornościowy, by było on w stanie poradzić sobie z atakiem bakterii. Mają w tym pomóc specyfiki, takie jak na przykład urosept, który zawiera kombinację ziół pozytywnie wpływających na układ moczowy kobiety.

Oprócz tego pozytywne skutki przynosi podobno na przykład picie soku z żurawiny lub też herbaty z dodatkiem tego owocu. Podobno istnieją również szczepionki mające zapobiegać zapaleniom pęcherza. Bywa jednak, że panie, która z infekcjami dróg moczowych męczą się od lat, nie wierzą już w żadne cudowne sposoby. Godzą się z faktem, że do końca życia co trochę będą musiały zażywać rozmaite wymyślne lekarstwa, antybiotyki. Że kolejni lekarze będą im zalecali coraz to nowsze preparaty, takie jak na przykład ziołowy uropsept, a wkrótce i tak dopadnie je kolejne bolesne zapalenie pęcherza.

pępek

Źródło: www.huffingtonpost.com

Dlaczego jednak nie można zlekceważyć tej dolegliwości? Pogodzić się z nią? Jest to bardzo zły pomysł. Niedoleczone zapalenie pęcherza często przenosi się na inne części układu moczowego i prowadzi na przykład do zapalenia nerek. A o tym jak przykra i niebezpieczna jest to dolegliwość chyba nikogo nie trzeba przekonywać. To już coś o wiele poważniejszego niż zwyczajne zapalenie pęcherza. O wiele bardziej skomplikowany i poważny problem. Dlatego należy jednak słuchać zaleceń lekarzy i stosować profilaktykę. Pić sok z żurawiny i zażywać urosept. Unikać sytuacji, w których pęcherz mógłby się przeziębić. Nie jest to łatwe i często bywa frustrujące, ale – walczmy o swoje zdrowie za wszelką cenę.

« »