BREAKING NEWS
28 lut
12:00

Sposoby na katar

Katar może mieć wiele podłoży. Niektórzy cierpią na katar alergiczny, który może być całoroczny (na przykład w przypadku alergii na roztocza), albo sezonowy (na przykład jeżeli ktoś cierpi na alergię na pyłki). Wiele osób cierpi też na katar podczas przeziębienia oraz grypy i te epizody są najczęstsze jesienią, a także wczesną wiosną, kiedy najwięcej osób zaczyna chorować na te popularne i powszechne choroby!

Katar u dziecka

Autor: Vileda
Źródło: Vileda

Katar może występować także podczas lekkiego przeziębienia, które nie ma silnych objawów, a mimo to katar jest dosyć uciążliwy. Sposobów na katar jest kilka, można przede wszystkim wypróbować jakiś z popularnych leków na katar.

Takimi lekami jest na przykład acatar, który występuje zarówno w sprayu do nosa jak i w formie wygodnych tabletek, które od wewnątrz walczą z katarem! Obydwie formy acatar są bardzo wygodne i tylko od osobistych preferencji zależy wybór odpowiedniego sposobu leczenia kataru. Inne sposoby w walce z katarem to naturalne sposoby, na przykład inhalacja różnych ziół. Zioła wykazują przeróżne właściwości i od wieków są przecież stosowane w walce z katarem i innymi chorobami!

Wyciągi oraz olejki z różnych roślin także pomagają w walce z katarem. Można na przykład zainteresować się olejkiem z mięty pieprzowej, a także olejek eukaliptusowy. Można je smarować sobie pod nosem, albo wdychać. Może to być uzupełnienie kuracji lekami takimi jak acatar. Bardzo pomagają w katarze inhalacje róznymi olejkami oraz napalami.

Autor: www.babymama.pl

Na przykład można zaparzyć napar z mięty pieprzowej (dostać można ją w każdej aptece, najczęściej już w gotowych do zaparzania torebkach, ale wiele aptek ma także suszoną miętę luzem). Gorący napar trzeba przelać do sporej miski, a następnie się nad nią pochylić i przykryć się ręcznikiem tak, że wdychać napar. Ten sposób bardzo pomaga w uwolnieniu nosa oraz zatok z uporczywego kataru. W walce z katarem jest bardzo ważna higiena.

Nos trzeba czyścić tak często jak jest to potrzebne, inaczej sytuacja się pogarsza. Chusteczki trzeba od razu po użyciu wyrzucić i umyć ręce! W ten sposób pozbywamy się baterii i szybciej się wyleczymy! Warto jest łączyć zarówno naturalne jak i medyczne metody leczenia kataru. Dzięki połączeniu sił medycyny oraz natury można w szybki sposób polepszyć swój stan. Trzeba jednak wiedzieć, że w jeden dzień nie da rady wyleczyć kataru, zwłaszcza tego alergicznego! Katar alergiczny potrafi czasami ciągnąć się tygodniami. Trzeba, więc być cierpliwym i w razie możliwości wziąć przerwę w pracy lub w szkole i porządnie się wyleczyć!

« »