BREAKING NEWS
30 sie
12:00

Wzdęcia brzucha – jak im zaradzić?

Chyba każdy z nas cierpi na rozmaite nieprzyjemne dolegliwości, które potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Niby w organizmie nie dzieje się nic poważnego, ale nieszkodliwe drobnostki potrafią być bardzo męczące. Jednych często pobolewa głowa, innych żołądek, a jeszcze inni cierpią na wzdęcia brzucha. Jak je rozpoznać? Jakie są wzdęcia brzucha objawy? Przede wszystkim to dość silny, choć w grunce rzeczy niegroźny ból oraz subiektywne odczucie powiększenia obwodu brzucha.

Wzdęcia brzucha nie są poważną dolegliwością, z którą należałoby od razu spieszyć do lekarza. Nic się nie stanie jeśli będziemy trochę zwlekać. Nie warto jednak całkowicie lekceważyć wzdęcia brzucha objawy, chociażby ze względu na fakt, że mogą one znacznie obniżyć komfort naszego życia. Dlatego dobrze jest zainwestować przynajmniej w jakiś lekki, dostępny bez recepty preparat. Bardzo prawdopodobne, że już taki okaże się pomocny na nasz problem. Możemy go nawet kupić przez Internet – tam będziemy mieć większy wybór i możliwość dobrania czegoś dokładnie dla siebie. Poza tym przesyłka zostanie dostarczona prosto w nasze ręce, bez wychodzenia z domu. Może się nawet okazać, że będzie taniej.
opakowanie z lekami

Autor: Dawn McIlvain Stahl
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednak lekkie i dostępne dla każdego preparaty nie pomagają nam, wówczas nie będziemy mieli innego wyjścia niż udać się do lekarza. Ten na pewno zbada nas i coś poradzi. Być może okaże się, że wzdęcia brzucha objawy w rzeczywistości świadczą o zupełnie innej, poważniejszej chorobie. Ale może po prostu tamte preparaty, które wypróbowaliśmy, były dla nas za słabe lub niedopasowane. Dostaniemy więc receptę, z którą będziemy musieli udać się do apteki i nasze problemy gastryczne wreszcie znikną.

Jednak leczenie tej dolegliwości to nie tylko przypisane nam przez specjalistę preparaty. Przecież nie będziemy przyjmować ich do końca życia. Warto pomyśleć również o zmianie trybu życia. Przede wszystkim – diety. Być może jemy za dużo ciężkostrawnych potraw? Za mało wspomagającego trawienie błonnika? Owoców i warzyw? A może w naszym życiu za mało jest ruchu fizycznego? Może warto byłoby zapisać się na basen czy siłownię lub po prostu czasem poćwiczyć trochę w domu? A może przyczyną jest nadmiar stresu, życie w biegu? W takim wypadku dobrze by było trochę zwolnić, zrezygnować z części obowiązków, zdystansować się. W końcu wzdęcia brzucha objawy mogą być dopiero pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak – a kolejne będą o wiele poważniejsze. Nie dopuśćmy do tego, stawiajmy swoje zdrowie na pierwszym miejscu.

« »