BREAKING NEWS
17 lut
12:00

Nie daj się złej pogodzie!

Jesień to czas, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienia. W październiku, listopadzie oraz grudniu wiele osób dopada katar, kaszel, gorączka. Powoduje to gorsze samopoczucie, spadek aktywności, a często nawet konieczność zaniechania pracy zawodowej i pozostania w domu. Chyba nikt z nas nie lubi być chory, przeziębiony. Częstym objawem bywa też zatkane ucho.

Niejednokrotnie taki dyskomfort towarzyszy anginie, grypie czy nawet zwykłemu katarowi. Wydaje się banalny. Wbrew pozorom jednak zatkane ucho jest czymś, czego nie wolno lekceważyć, zwłaszcza jeżeli taki stan utrzymuje się dłużej. Może to oznaczać spore kłopoty ze zdrowiem albo w przyszłości w nie przerodzić. Konsekwencją zaniedbania tego stanu może być na przykład zapalenie ucha, a później nawet osłabienie słuchu lub problemy z błędnikiem. Nie mamy tu zamiaru straszenia nikogo, a jedynie zachęcenie czytelników do troski o swoje zdrowie i nielekceważnie objawów.

ucho

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Co więc robić w sytuacji, gdy mamy zatkane ucho? Po pierwsze, poradzić się lekarza. Ten z pewnością doradzi nam jakieś lekarstwo, krople lub tabletki. Przy przeciągającym się problemie prawdopodobnie niezbędny będzie antybiotyk. Początkowo możemy polegać na interniście, jeśli ten jednak zawiedzie, warto udać się do laryngologa. Może się jednak zdarzyć, że lekarstwa przypisanego nam przez specjalistę na zatkane ucho nie będzie w żadnej znajdującej się w pobliżu aptece. Czasem zdarza się, że bardzo dobre specyfiki są trudno dostępne. Co wtedy? Nie należy oczywiście w żadnym wypadku rezygnować z terapii ani też dojeżdżać specjalnie do daleko położonych aptek. Można przecież zakupić leki online – https://www.swiatleku.pl/ (https://www.swiatleku.pl/)tańsze niż te kupione w tradycyjny sposób.

Jakie to jeszcze ma plusy?

Medykamenty zostaną nam dostarczone przez kuriera do samych drzwi – a gdy jesteśmy chorzy nie mamy przecież ochoty na dalekie spacery. W ten sposób będziemy mogli leczyć swoje zatkane ucho bez ryzyka, że w międzyczasie jeszcze bardziej je przeziębimy. Niestety, takie rozwiązanie ma również swoje wady. Na przesyłkę będziemy musieli prawdopodobnie trochę czasu poczekać. Nasz lekarz nie byłby pewnie zadowolony z takiej zwłoki. Ale cóż robić, gdy nie ma innego wyjścia? Trzeba się zadowolić takim rozwiązaniem, jakie jest dla nas dostępne, poczekać trochę dłużej na leki. Być może choroba nie rozwinie się zbytnio przez te kilka dni. Ważne byśmy w końcu osiągnęli swój cel – powrót do zdrowia. Jeśli pilnie zastosujemy się do zaleceń, na pewno za miesiąc nie będziemy już nawet pamiętali o swoim problemie.

«