BREAKING NEWS
15 gru
12:00

O antykoncepcji słów kilka

W dzisiejszych czasach chyba każdy z nas stosuje jakąś formę antykoncepcji. Lubimy przecież mieć swoje życie pod kontrolą, móc je zaplanować, najlepiej od A do Z. Niespodzianki, niezaplanowane sytuacje są zdecydowanie niemile widziane. A przecież potomstwo należy zdecydowanie do sporych zmian w naszym życiu. Tak naprawdę wywraca wszystko do góry nogami. Sprawia, że musimy przestać myśleć jedynie o sobie i we wszystkich naszych planach uwzględniać jeszcze małego człowieka, który będzie odtąd od nas zależny.

całująca się para

Autor: Luca Fazzolari
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też mimo speotycznego podejścia niektórych środowisk antykoncepcja jest dziś całkowicie normalna. Zwłaszcza że mamy naprawdę sporo jej form do wyboru, mnóstwo opcji, które wciąż są udoskonalane i urozmaicane. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni wolą prezerwatywy skin opinie, inni tabletki hormonalne, jeszcze inni plastry czy globulki albo – rozwiązanie na dłużej – spiralę. To zależy, co jest dla nas w danym momencie najważniejsze. Na przykład osoby, którym najmocniej zależy, aby uniknąć zajścia w ciążę, wybierają często nawet dwie lub więcej metod antykoncepcji naraz. I są to te najbardziej skuteczne – często jednocześnie stosują tabletki hormonalne i prezerwatywy skin opinie.

Jednakże są też tacy, dla których najważniejsze jest zdrowie. Ci raczej unikają ingerencji w organizm, a więc wszelkich metod hormonalnych. Dla nich najlepszym rozwiązaniem są więc po prostu prezerwatywy skin opinie. Istnieją też osoby, które są w stu procentach przekonane, że nigdy nie chcą mieć potomstwa. One często poddają się zabiegowi, po którym nie będzie to już możliwe i w ten sposób mogą zrezygnować z wszelkich metod antykoncepcji. Jak więc widzimy, każda z metod antykoncepcji ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Podobno żadna z nich nie jest w stu procentach skuteczna. Jedne cieszą się większą efektywnością, ale za to mogą negatywnie wpływać na zdrowie osób ich używających.

Inne natomiast, jak prezerwatywy skin opinie, może nie są uważane za tak wysoce skuteczne, jak na przykład tabletki hormonalne, ale za to nie ingerują w ludzi organizm. Pamietajmy też, że skuteczność każdej metody w dużym stopniu zależy od rozsądku osoby ją stosującej. Jeżeli trzymamy się zasad – prawdopodobieństwo niechcianej ciąży staje się naprawdę znikome. Dlatego też zamiast demonizować prezerwatywy skin opinie czy globulki, warto zrobić rachunek sumienia, czy na pewno trzymamy się tego, co zostało napisane w ulotce lub na opakowaniu. Tak naprawdę wszystko zależy w dużej mierze od nas.

« »