BREAKING NEWS

Tag : tabletki

O antykoncepcji słów kilka
15 gru
12:00

O antykoncepcji słów kilka

W dzisiejszych czasach chyba każdy z nas stosuje jakąś formę antykoncepcji. Lubimy przecież mieć swoje życie pod kontrolą, móc je zaplanować, najlepiej od A do Z. Niespodzianki, niezaplanowane sytuacje są zdecydowanie niemile widziane. A przecież potomstwo należy zdecydowanie do sporych zmian w naszym życiu. Tak naprawdę wywraca wszystko do góry nogami. Sprawia, że musimy przestać myśleć jedynie o sobie i we wszystkich naszych planach uwzględniać jeszcze małego człowieka, który będzie odtąd od nas zależny.
Pamięć i koncentracja – co sprawia problemy?
25 wrz
12:00

Pamięć i koncentracja – co sprawia problemy?

Problemy z pamięcią i koncentracją to dziś niestety dość powszechna dolegliwość. Dotyka ona nie tylko, jak mogłoby się wydawać, ludzi w podeszłym wieku, ale również tych znacznie młodszych, a nawet bardzo młodych. Bywa dość uciążliwa, i to niejednokrotnie nawet w codziennym życiu. Powoduje roztargnienie, spowalnia czas wykonywania wielu czynności, a czasem bywa nawet tragiczna w skutkach. Na przykład jeżeli chodzi o kierowców – oni nie mogą pozwolić sobie na zakłócenia koncentracji. To może zbyt wiele kosztować zarówno ich, jak i inne osoby.
Gorączki nie tylko u dzieci – jak je leczymy?
30 mar
12:00

Gorączki nie tylko u dzieci – jak je leczymy?

Gorączka, potocznie zwana „temperaturą”, jest w dzisiejszym świecie chyba najbardziej lekceważoną przypadłością. Wydaje się nam, że mając w zanadrzu komplet leków bez recepty jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z podwyższoną temperaturą.
Sposoby na katar
28 lut
12:00

Sposoby na katar

Katar może mieć wiele podłoży. Niektórzy cierpią na katar alergiczny, który może być całoroczny (na przykład w przypadku alergii na roztocza), albo sezonowy (na przykład jeżeli ktoś cierpi na alergię na pyłki). Wiele osób cierpi też na katar podczas przeziębienia oraz grypy i te epizody są najczęstsze jesienią, a także wczesną wiosną, kiedy najwięcej osób zaczyna chorować na te popularne i powszechne choroby!
Sezon zimowy w pełni – jak leczymy przeziębienia
15 gru
12:00

Sezon zimowy w pełni – jak leczymy przeziębienia

Kto z nas nie zna tego uczucia – przychodzimy do domu z lekkim zmęczeniem, bolącą głową, w nosie „nas kręci”, czujemy się tak, że moglibyśmy pić gorącą herbatę z sokiem malinowym przez cały wieczór. Wieczorem zaczyna nas „rozbierać” gorączka, zaczynają nas boleć zmęczone mięśnie, a rano wstajemy z chrypką i paskudnym kaszlem. Tak tak, to klasyczne objawy przeziębienia. na które nasz organizm jest szczególnie narażony podczas sezonu zimowego. Co więc należy robić, żeby nie dać się zimowej słocie i jak najszybciej wrócić do zdrowia?